Paweł Seligman - Cieszyn

Organista, pianista i aranżer. W 1999 roku ukończył z wyróżnieniem Państwową Szkołę Muzyczną II Stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Cieszynie w dwóch specjalnościach - w klasie fortepianu doc. Janusza Seligmana oraz w klasie organów ad. Bogumiły Dunikowskiej.
Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie organów prof. Juliana Gembalskiego i ad. Zygmunta Antonika (2005).

Odbył szereg warsztatów, kursów mistrzowskich i lekcji otwartych z zakresu gry i improwizacji organowej oraz wykonawstwa muzyki dawnej (Julian Gembalski, Marek Toporowski - Polska, Wolfgang Seifen - Niemcy, Olivier Latry, Jean-Luc Perrot, Georges Guilleard - Francja, Maija Lehtonen - Finlandia, Jan Vladimir Michalko - Słowacja).

W latach 1995-2008 był organistą kościoła św. Jana Nepomucena w Brennej Leśnicy (diecezja bielsko-żywiecka). Był również pomysłodawcą i koordynatorem społecznej akcji Organy dla Brennej Leśnicy. W ramach akcji zebrano fundusze, które pozwoliły tej niewielkiej parafii na zakup wysokiej klasy organów piszczałkowych.
Od 2008 r. pełni funkcję organisty kościoła NMP Królowej Polski w Pogórzu k/Skoczowa.

Jest nauczycielem w Państwowej Szkole Muzycznej I i II Stopnia im. I. J. Paderewskiego w Cieszynie, gdzie prowadzi klasę organów oraz wicedyrektorem Diecezjalnego Studium Muzyki Kościelnej w Bielsku-Białej. W tych szkołach uczy gry i improwizacji organowej oraz gry liturgicznej.
Jest członkiem Rady Instytutu Teologicznego im. Św. Jana Kantego w Bielsku-Białej. Pomysłodawca i kierownik artystyczny festiwalu Wieczory Muzyczne w Leśnicy. Ma na swoim koncie już pięć wydanych płyt CD, w tym trzy z solową muzyką organową.
Koncertuje jako solista i kameralista w kraju i za granicą (Austria, Francja, Niemcy, Słowacja, Republika Czeska).

(akt. VII 2012, źródło: http://seligman.pl)