Piotr Rojek - Wrocław

Absolwent Państwowego Liceum Muzycznego im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu (1994 r.). W 1999 roku ukończył Akademię Muzyczną im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, gdzie kształcił się u prof. Andrzeja Chorosińskiego.
Laureat konkursów organowych. Odbył mistrzowskie kursy Interpretacji Muzyki Organowej u Bernharda Haasa, Hansa Haselböcka, Tona Koopmana, Johna Laukvika, Armina Schoofa, Wolfganga Seifena, Haralda Vogla, a także u Juliana Gembalskiego i Józefa Serafina.
Stypendysta Internationale Altenberger Orgelakademie (Niemcy) oraz polskiego Ministra Kultury i Sztuki. Prowadzi działalność koncertową w kraju i za granicą. Koncertował na wielu prestiżowych festiwalach w Polsce. Wielokrotnie nagrywał dla Radia i TV.
Obecnie pracuje na stanowisku adiunkta w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Jest Dyrektorem Artystycznym trzech Festiwali Organowych, o randze międzynarodowej: w Oleśnicy, Wołowie (Cantus Organi) i we Wrocławiu (Muzyczne Spotkania u Świętej Rodziny).
Jest również absolwentem klasy kompozycji prof. Zygmunta Herembeszty (AM Wrocław) oraz laureatem III Nagrody ( I i II nie przyznano ) na Ogólnopolskim Konkursie Kompozytorskim na Fugę zorganizowanym przez Akademię Muzyczną w Bydgoszczy.
W 2005 roku nagrał płytę CD (DUX 0520) na zabytkowych organach Adama Horacio Caspariniego w Wołowie, która otrzymała nominację do prestiżowej nagrody FRYDERYK, przyznawanej przez Polską Akademię Fonograficzną.
(akt. 2007)