Roberto de Thierry - Włochy

Roberto de Thierry otrzymał dyplomy w Conservatorio G. Verdi w Mediolanie pod kierunkiem prof.G. Parodi i prof. M. Mauriello: Organy, Kompozycja organowa, Klawesyn z maksymalną oceną i wyróżnieniem. Uczył się harmonii i kontrapunktu z prof. D. Lorenzini oraz kompozycji z prof. P. Rimordi, nastepnie uzyskał dyplom z kompozycji w klasie prof. Sonia Bo.
Uczestniczył w wielu profesjonalnych kursach organowych, grał na ważnych Festiwalach muzyki sakralnej i organowej - "Serate Musicali" w Mediolanie, "Societa dei Concerti", Festiwal Muzyki religijnej w Częstochowie, L'associazione Arena Sferisterio (Teatro w Macerata) oraz Festiwal Organowy w Monreale.
Jest aktywny jako organista i klawesynista. Grał w Niemczech w Bazylice Katedry w Treviri oraz w Bazylice Vatykanu na stulecie urodzin Papieża Pawla VI.
Otrzymał Dyplom perfekcji od Pontyfikatu Uniwersytetu w Lateranense z zakresu Muzyki w Liturgii. Ostatnio współpracował nad nagraniem CD z Orkiestrą Verdi pod dyrekcją R. Chailly realizując muzykę sakralną Pucciniego.
Obecnie jest profesorem klasy organów w Szkole Diecezjalnej oraz organistą w kościele S. Bovio w Peschiera Borromeo (blisko Mediolanu).
Od 1995 do 2001 był asystentem organisty w kościele katedry w Mediolanie. Od 2004 członek komisji do spraw muzyki sacralnej w Arcidiecezji w Mediolanie.
(akt. 2007)