Karol Hilla - Gdynia

Jest absolwentem gdańskiej Akademii Muzycznej w klasie organów prof. Romana Peruckiego. W 2008r. ukończył z wyróżnieniem Hochschule fur Musik und Theater w Hamburgu, gdzie kształcił się w latach 2002-2008 pod kierunkiem prof. Wolfganga Zerera (stypendium, studia podyplomowe).
Uczestniczył w wielu kursach mistrzowskich interpretacji muzyki organowej, prowadzonych przez takich pedagogów jak Harald Vogel, Susanne Landale, Jon Laukvik, Marek Toporowski i. in.

Koncertował w wielu miastach Polski i za granicą (Niemcy, Rosja, Francja, Holandia). Współpracował jako solista i muzyk orkiestry z polską Filharmonią Bałtycką, Orkiestrą Symfoniczną Akademii Muzycznej w Gdańsku (wykonywał m.in. partię organów w "Requiem" G. Faure pod dyr. J. Maksymiuka) Występował również z zespołem "Camerata Nova" ze Szczecina oraz "Capella Gedanensis".

Jest laureatem II nagrody w Ogólnopolskim Konkursie Organowym w Rumi, uczestnikiem Międzynarodowego Konkursu Organowego im. Jana Pieterszona Sweelincka w Gdańsku (2000r. - półfinał). W roku 2002 zakwalifikował się do udziału w Międzynarodowym Konkursie Organowym "Grand Prix de Chartres", jako jedyny student z polskiej uczelni muzycznej.

Przez kilka lat był prezentatorem organów Archiatedry w Oliwie.
Pełni funkcję organisty w Kościele św. Andrzeja Boboli w Gdyni.

Jest również dyrygentem dwóch gdyńskich chórów : Chóru Mieszanego "Cantus" oraz Chóru Akademii Morskiej. Jest również dyrygentem gdyńskiego chóru "Cantus" oraz Chóru Akademii Morskiej w Gdyni. Prowadzi, również od pozytywu lub klawesynu, Gdyńską Orkiestrę Kameralną. Jest dyrektorem artystycznym cykli koncertowych.

(akt. VIII 2009)