Hubert Giziewski

Urodził się w roku 1982 w Warszawie. Naukę gry na akordeonie rozpocząłw wieku 7 lat w Państwowej Podstawowej Szkole Muzycznej im. Grażyny Bacewicz w Warszawie. Kontynuował naukę w Państwowym Liceum Muzycznym im. Zenona Brzewskiego w Warszawie, a następnie ukończył Akademię Muzyczną im. F. Chopina w Warszawie, w klasie prof. Jerzego Jurka.
Jest laureatem głównych nagród na wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach, m.in.: w Stalowej Woli (1993, I nagroda), Chełmie (1995 - II nagroda, 1999 - III nagroda, 2001 - II nagroda), Mławie (2005, II nagroda), The 2005 Ibla Grand Prize Music Competition w Ragusie (Włochy, Sycylia - nagroda główna), Concorso Internazionale Citta di Castelfidardo (Włochy, 2005 - III nagroda, 2006 - II nagroda).
Wielokrotnie uczestniczył w Międzynarodowych Kursach Interpretacji Muzycznej w Miętnem, pracując pod kierunkiem takich artystów jak Włodzimierz Puchnowski, Bogdan Dowlasz, Jerzy Łukasiewicz, Jerzy Kaszuba, Fridrich Lips, Mika Väyrynen, Yuri Shishkin.
Występował m. in.: w Filharmonii Narodowej w Warszawie, Studiu Koncertowym S1 Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, Hochschule für Musik und Theater w Hanowerze. Wspólnie z gitarzystą Francisem Goya występował w Sali Kongresowej w Warszawie, Filharmonii Opolskiej oraz Teatrze Muzycznym w Poznaniu. Występował także z recitalami w Japonii, Singapurze, Maroko i Bułgarii.
W kwietniu 2006 roku, w duecie akordeonowym z Pawłem Sulejem, odbyli tournee po Stanach Zjednoczonych, jako laureaci The 2005 Ibla Grand Prize Music Competition, z wielkim sukcesem debiutując między innymi w nowojorskiej Carnegie Hall.
(akt. 2006 w/g www.giziewski.com )