Akadiusz Bialic - Kraków

Urodził się w 1976 roku w Krakowie, naukę gry na organach rozpoczął w Państwowym Liceum Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Krakowie pod kierunkiem prof. J. Kuliga. Dalsza naukę kontynuował na Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie organów prof. J. Serafina (uzyskując dyplom z wyróżnieniem) oraz w Hochschule für Musik we Freiburgu (Niemcy) w klasie organów prof. Z. Száthmary'ego. W 2003 roku ukończył podyplomowe studia solistyczne pod kierunkiem prof. Daniela Rotha w Hochschule für Musik und Darstellende Kunst we Frankfurcie nad Menem uzyskując dyplom Konzertexammen.
Brał również udział w licznych kursach mistrzowskich prowadzonych m.in. przez: M.C. Alain, G. Boveta, J. Gembalskiego, O. Latry, J. Laukvika, L. Lohmana, D. Rotha, Z. Szathmary'ego, D. Titteringtona, H. Vegela.
Akadiusz Bialic jest laureatem następujących nagród:
- II nagroda na Ogólnopolskim Konkursie Organowym w Rumii (1996).
- III nagroda na Międzynarodowym Konkursie Organowym Schweizer Orgelwettbewerb
    w Brig (Szwajcaria 1998).
- II nagroda na Międzynarodowym Konkursie Organowym im. J.P. Sweelincka
    w Gdańsku (2000).
- II nagroda Grand Prix du Chartres na Międzynarodowym Konkursie Organowym
    w Chartres (Francja 2002).
Jest dwukrotnym stypendystą Ministra Kultury i Sztuki, a także niemieckich fundacji Alfred-Tśpfrer-Stifftung oraz DAAD.
W ramach swej działalności koncertowej występował na wielu renomowanych festiwalach organowych na terenie Polski, Francji, Niemiec, Czech, Szwajcarii oraz we Włoszech. W jego repertuarze szczególne miejsce zajmuje dawna muzyka niemiecka, symfoniczna, organowa muzyka francuska XIX i XX wieku oraz współczesna muzyka polska.
Jako pedagog udziela się na krakowskiej Akademii Muzycznej oraz na Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie, prowadząc klasę organów i zespołów kameralnych. W 2003 roku objął obowiązki organisty tytularnego w Bazylice OO. Paulinów Na Skałce w Krakowie. Jest też pomysłodawcą i kierownikiem artystycznym festiwalu muzyki organowej i kameralnej "Muzyczna Wiosna Na Skałce".
(akt. 2007)